Zapytanie ofertowe w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na Pełnienie funkcji inspektora nadzoru
NR REFERENCYJNY: 9/ZP/2019
ZAPYTANIE OFERTOWE
w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na:
Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad zdaniem:
„Budowa wewnętrznej drogi dojazdowej i ciągów pieszych z terenem rekreacyjnym biologicznie czynnym wraz z infrastrukturą techniczną w postaci linii kablowej oświetlenia terenu i zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej na terenie budynku Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie” w ramach projektu
„ Współpraca na rzecz Wzmocnienia Transgranicznego Systemu Ochrony Zdrowia”
LT-PL-3R-220.
Zamawiający
reprezentowany przez
Dyrektora SPZZOD Augustów
ZATWIERDZAM
Dyrektor SPZZOD w Augustwie Krystyna Wilczewska
…………………………………………………………........................……………
Augustów, dnia 27 wrzesnia 2019 r.
1. BENEFICJENT (ZAMAWIAJĄCY). |
Zamawiający:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej
w Augustowie
- I Pułku Ułanów Krechowieckich 17
16-300 Augustów
NIP:846-15-02-726
e-mail: hospicjum@post.pl
strona internetowa: http://bip.spzzod.st.augustow.wrotapodlasia.pl/
tel: 87 643 47 04
Osobą uprawnioną do kontaktu z oferentami jest: Pani Dyrektor Krystyna Wilczewska tel. 604 813 535, e-mail: hospicjum@post.pl
w godzinach od 7:00 do 14:35 w dni robocze.
Zapytanie ofertowe zostanie zamieszczone na stronie internetowej:
http://bip.spzzod.st.augustow.wrotapodlasia.pl/
Adres do korespondencji:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej
w Augustowie
- I Pułku Ułanów Krechowieckich 17
16-300 Augustów
Godziny urzędowania: 7.00 – 14.35.
2. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA I RODZAJ ZAMÓWIENIA. |
- Tryb udzielenia zamówienia:
Postępowanie prowadzone będzie w trybie zapytania ofertowego dla zamówień
o wartości powyżej 20 000 PLN. Do niniejszego zapytania ofertowego nie stosuje się ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (t. j Dz. U. z 2018 r., poz. 1986 ze zm.). Niniejsze postępowanie prowadzone jest zgodnie z rozeznaniem rynku określonym w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 z dnia 22 sierpnia 2019 roku MIiR/2014-2020/12(4).
- Rodzaj zamówienia: usługa
3. FINANSOWANIE. |
Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach w ramach projektu: „ Współpraca na rzecz Wzmocnienia Transgranicznego Systemu Ochrony Zdrowia” LT-PL-3R-220.
4. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. |
4.1 Przedmiotem postępowania jest pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowlanymi realizowanymi w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa wewnętrznej drogi dojazdowej i ciągów pieszych z terenem rekreacyjnym biologicznie czynnym wraz z infrastrukturą techniczną w postaci linii kablowej oświetlenia terenu i zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej na terenie budynku Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie” w ramach projektu „Współpraca na rzecz Wzmocnienia Transgranicznego Systemu Ochrony Zdrowia”
LT-PL-3R-220.
Pełen zakres zamówienia zawiera dokumentacja projektowa realizacji zadania dostępna pod adresem internetowym:
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- Przygotowanie, na żądanie Zamawiającego, wszelkich informacji i wyjaśnień związanych z realizacją zamówienia w wyznaczonym przez niego terminie,
- Kontrola nad właściwym i terminowym wdrażaniem inwestycji,
- Koordynowanie, na budowie, robót realizowanych przez Wykonawcę,
- Administrowanie i zarządzanie robotami będącymi przedmiotem umowy na wykonanie robót budowlanych, w zakresie wynikającym z warunków zawartych w umowie,
- Reprezentowanie interesów Zamawiającego na budowie w zakresie spraw technicznych i ekonomicznych w ramach dokumentacji projektowej, prawa budowlanego oraz umowy na realizację inwestycji,
- Monitorowanie postępu prac, włącznie ze składaniem okresowych raportów je określających, w których będą wzięte pod uwagę zarówno wskaźniki fizyczne, jak i finansowe,
- Zabezpieczenie profesjonalnego i kompletnego nadzoru inwestorskiego nad prowadzonymi robotami budowlanymi,
- Zapewnienie codziennej dyspozycyjności nadzoru na placu budowy,
- Nadzór i akceptacja przeprowadzonych prób, badań i sprawdzeń,
- Zapewnienie zgodności wykonanych robót z technicznymi i umownymi wymaganiami wykonania robót,
- Rzeczowe i finansowe rozliczenie robót wynikających z zawartej umowy,
- Przygotowanie dokumentacji do ewentualnego postępowania sądowego (ekspertyzy itp.),
- Zachowanie poufności informacji.
- Organizacja działań
- Inspektor Nadzoru będzie na budowie tak często jak będzie wynikało z potrzeb prawidłowego zapewnienia realizacji zamówienia, rzeczywistego czasu pracy Wykonawcy i na każde żądanie Zamawiającego,
- Wykonawca niniejszego zamówienia wyposaży swój personel w środki transportu i łączności zapewniające sprawne prowadzenie nadzoru oraz stały kontakt z Zamawiającym,
- W przypadku, gdy realizacja zadania będzie wymagała uczestnictwa dodatkowych inspektorów nadzoru Wykonawca Nadzoru we własnym zakresie i na własny koszt zapewni ich udział w realizacji zamówienia,
- Wykonawca będzie mógł wystawić fakturę za usługi po zatwierdzeniu przez Zamawiającego dokumentów niezbędnych do rozliczenia wykonawcy robót i Wykonawcy usług.
- Analiza dokumentacji
Zamierzeniem Zamawiającego jest, aby Wykonawca niniejszego zamówienia, rozpoczął świadczenie usług z wyprzedzeniem, przed rozpoczęciem robót budowlanych.
- Wykonawca dokona analizy dokumentacji przekazanej przez Zamawiającego, w celu sprawdzenia wzajemnej zgodności i kompletności składających się na tę dokumentację dokumentów.
- Sporządzona dokumentacja, w szczególności zmiana sposobu użytkowania nie może mieć wpływu na trwałość projektu, w postaci pogorszenia wskaźników oszacowanych w audycie energetycznym.
- Wykonawca niniejszego zamówienia dokona inspekcji terenu budowy oraz sprawdzi zgodność stanu istniejącego z dokumentacją projektową.
- Wykonawca świadczący niniejszą usługę zidentyfikuje ryzyka i potencjalne problemy, które mogą wystąpić podczas realizacji Projektu i zaproponuje sposoby rozwiązywania tych problemów.
- Wyniki analizy dokumentacji oraz analizy ryzyka i sugerowanych rozwiązań zawarte zostaną na piśmie, przed rozpoczęciem robót budowlanych, oraz przekazane Zamawiającemu.
- Pełnienie nadzoru
Wykonawca – jest upoważniony i zobowiązany do:
- Prowadzenia stałego nadzoru inwestorskiego nad wszystkimi robotami budowlanymi objętymi umową na roboty budowlane i kontrole nad wykonywanymi pracami w pełnym zakresie obowiązków wynikających z przepisów ustawy Prawo Budowlane, warunków zawartej umowy z założeń zapytania ofertowego.
- Nadzorowania wykonywania robót zamiennych i dodatkowych, jeżeli wystąpią.
- Wydania polecenia Wykonawcy robót odnośnie wykonania badań materiałów lub robót budzących wątpliwość co do ich jakości.
- Nieskrępowanego dostępu do terenu budowy oraz wszelkich miejsc, gdzie materiały i urządzenia będą pozyskiwane, wytwarzane, montowane, składowane lub przygotowywane do wbudowania oraz kontroli sposobu wytwarzania, montowania oraz składowania i przechowywania materiałów.
- Prowadzenia regularnych inspekcji na terenie budowy w celu sprawdzenia jakości wykonywanych robót oraz wbudowywanych materiałów, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej oraz praktyką inżynierską.
- Wydania polecenia sporządzania przez Wykonawcę robót wszelkich zmian rysunków
w dokumentacji technicznej i specyfikacjach, które mogą okazać się konieczne lub zalecane w trakcie budowy, wynikające z potrzeby korekty rozwiązań projektowych oraz uzyskanie akceptacji dla tych rozwiązań. - Weryfikowania i zatwierdzania rysunków wykonawczych sporządzanych przez Wykonawcę robót.
- Czuwania nad realizacją elementów robót związanych z ochroną środowiska, współpracy z lokalnymi organizacjami ekologicznymi, służbami Konserwatora Zabytków; organami lokalnej administracji.
- Kontrolowania przestrzegania przez Wykonawcę robót zasad bezpieczeństwa pracy oraz utrzymania porządku na terenie budowy.
- Kontroli przestrzegania przez Wykonawcę robót przepisów bhp.
- Sprawdzenia wykonanych robót i powiadamiania Wykonawcy robót o wykrytych wadach oraz określenia zakresu koniecznych do wykonania robót poprawkowych.
- Niezwłocznego reagowania na niewłaściwe działania Wykonawców, które mogą mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo i realizację Projektu.
- Udzielania Zamawiającemu i Wykonawcy Robót wszelkich dostępnych informacji i wyjaśnień dotyczących Projektu.
- Uzyskiwania od projektanta, za zgodą Zamawiającego zgody na zmiany w zakresie projektu budowlanego.
- Odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu.
- Uczestnictwa w czynnościach związanych uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wymaganych w ramach Projektu.
- Kody Wspólnego Słownika Zamówień
Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71247000-1 Nadzór nad robotami budowlanymi
71520000-9 – Usługi nadzoru budowlanego,
71631300-3 - Usługi technicznego nadzoru budowlanego,
71310000-4 – Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane.
2. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA. |
-1 etap nadzór - w okresie wykonywania robót budowlanych do dnia 31 maja 2020 r., -2 etap nadzór - w okresie gwarancyjnym, który wynosi 5 lat, (od daty podpisania protokołu odbioru końcowego robót wraz z odbiorem końcowym i przeglądami, oraz odbiorami w okresie gwarancyjnym).
3. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU, OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY ICH SPEŁNIENIA. |
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: dysponuje lub będzie dysponował:
- co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: Kierownika zespołu nadzorującego (Inspektor nadzoru inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej) posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno- budowlanej lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych – uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi równoważne do wyżej wskazanych i
- co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: Inspektora nadzoru inwestorskiego
w branży sanitarnej - posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i - co najmniej jedną osobą pełniącą funkcję: Inspektora nadzoru inwestorskiego
w branży elektrycznej - posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
Sposób oceny warunku:
Weryfikacja warunku nastąpi w oparciu o Wykaz osób z dokumentami potwierdzającymi wymagane kwalifikacje, przedłożony z ofertą.
4. DOKUMENTY WYMAGANE W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW. |
- W celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu
są zobowiązani złożyć następujące dokumenty:- Wykaz osób - Załącznik nr 1 do Zapytania Ofertowego.
- Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (wzór stanowi załącznik nr 4 do Zapytania ofertowego).
- Jeżeli wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w pkt 8.1 lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez zamawiającego wątpliwości, zamawiający wzywa do ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub do udzielania wyjaśnień w terminie 3 dni, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub poprawienia lub udzielenia wyjaśnień oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
- Jeżeli wykonawca nie złożył wymaganych pełnomocnictw albo złożył wadliwe pełnomocnictwa, zamawiający wzywa do ich złożenia w terminie 3 dni, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania.
5. WALUTA, W JAKIEJ BĘDĄ PROWADZONE ROZLICZENIA ZWIĄZANE |
9.1 Cena oferty zostanie podana przez Wykonawcę w PLN.
9.2 W przypadku udzielenia zamówienia, rozliczenia Zamawiającego z Wykonawcą będą realizowane w walucie polskiej – PLN. Zamawiający nie dopuszcza możliwości rozliczenia w walucie obcej.
6. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY. |
- Ofertę należy napisać pismem czytelnym w języku polskim. Dokumenty składające się na ofertę sporządzone w języku obcym winny być składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
- Ofertę należy sporządzić zgodnie z wymaganiami umieszczonymi
w zapytaniu oraz dołączyć wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia. - Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę.
- Oferta musi być sporządzona z zachowaniem formy pisemnej. Złożenie jej w innej formie spowoduje jej odrzucenie.
- Ofertę należy złożyć w trwale zamkniętej kopercie. Koperta powinna być zaadresowana na adres wskazany w pkt 1 zapytania.
- Wykonawcy zobowiązani są wraz z ofertą złożyć następujące dokumenty oraz oświadczenia:
- Oświadczenia i dokumenty wymagane w rozdziale 8 Zapytania Ofertowego.
- Formularz ofertowy (wg Załącznika Nr 3 do Zapytania Ofertowego) – w przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie należy podać nazwy (firmy) oraz dokładne adresy wszystkich wykonawców składających ofertę wspólną.
- Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy, w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
(dotyczy również wspólników spółki cywilnej) (w formie oryginału). - Pełnomocnictwo do występowania w imieniu wykonawcy, w przypadku, gdy dokumenty składające się na ofertę podpisuje osoba, której umocowanie do reprezentowania wykonawcy nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty (w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza).
- W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty i oświadczenia składające się na ofertę powinny być podpisane przez pełnomocnika.
- Ponadto, oferta powinna:
– Być opatrzona pieczątką firmową,
– Posiadać datę sporządzenia,
– Zawierać adres lub siedzibę oferenta, numer telefonu, numer NIP, numer REGON,
– Być podpisana czytelnie przez Wykonawcę.
- Poprawki powinny być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem/parafą osoby upoważnionej.
- Ponadto zaleca się spięcie na trwałe wszystkich dokumentów, załączenie spisu treści oferty, ułożenie wszystkich wymaganych dokumentów zgodnie z kolejnością podaną w specyfikacji oraz ponumerowanie wszystkich stron oferty.
- W przypadku gdyby oferta, oświadczenia lub dokumenty zawierały informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca powinien w sposób niebudzący wątpliwości zastrzec, że nie mogą być one udostępnione oraz wykazywać, że zastrzeżone informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa. Informacje te powinny być umieszczone w osobnym wewnętrznym opakowaniu, trwale ze sobą połączone i ponumerowane. Nie mogą stanowić tajemnicy przedsiębiorstwa informacje podane do wiadomości podczas otwarcia ofert, tj. informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie.
- Oferta wraz z oświadczeniami i dokumentami należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie powinno być oznaczone: nazwa (firmy), adres Wykonawcy, zaadresowane następująco:
(nazwa i adres Wykonawcy lub pieczątka firmowa z adresem)
NR REFERENCYJNY: 9/ZP/2019 OFERTA NA: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad zdaniem: „Budowa wewnętrznej drogi dojazdowej i ciągów pieszych z terenem rekreacyjnym biologicznie czynnym wraz z infrastrukturą techniczną w postaci linii kablowej oświetlenia terenu i zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej na terenie budynku Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie” |
- Konsekwencje nieprawidłowego zaadresowania oferty będą obciążały Wykonawcę (w tym konsekwencje zapoznania się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert w sytuacji, gdy na skutek braku oznaczenia koperty zostanie ona rozpieczętowana i pracownicy zamawiającego zapoznają się z jej treścią nie wiedząc o tym, że jest to ofert złożona w postępowaniu).
- Przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Oświadczenia o wprowadzonych zmianach lub wycofaniu oferty powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie pod rygorem nieważności przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenia powinny być opakowane tak, jak oferta, a opakowanie powinno zawierać odpowiednio dodatkowe oznaczenie wyrazem: „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
- Wykonawca składający ofertę pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania ofert.
- Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym że zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
- W toku badania i oceny ofert zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Niedopuszczalne jest prowadzenie między zamawiającym a wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz, z zastrzeżeniem pkt 10.16 , dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.
- Zamawiający poprawia w ofercie: oczywiste omyłki pisarskie, oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek, inne omyłki polegające na niezgodności oferty z zapytaniem ofertowym, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty- niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
10.17 W przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od:
- wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, chyba że rozbieżność wynika z okoliczności oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia;
- wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, zaktualizowanej z uwzględnieniem okoliczności, które nastąpiły po wszczęciu postępowania, w szczególności istotnej zmiany cen rynkowych, zamawiający może zwrócić się o udzielenie wyjaśnień.
7. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT. |
- Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego tj.:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej
w Augustowie
- I Pułku Ułanów Krechowieckich 17
16-300 Augustów
pokój sekretariatu.
W postępowaniu wezmą udział tylko te oferty, które wpłyną do dnia 08 października 2019 r. do godz. 12.00 na adres wskazany w pkt 11.1. Uwaga! Decydujące znaczenie dla oceny zachowania powyższego terminu ma data i godzina wpływu oferty na adres wskazany w pkt 11.1, a nie data jej wysłania przesyłką pocztową czy kurierską.
- Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie:
Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej
w Augustowie
- I Pułku Ułanów Krechowieckich 17
16-300 Augustów
Gabinet Dyrektora
08 października 2019 r o godz. 12:10.
8. OPIS SPOSOBU OBLICZANIA CENY. |
- Na druku oferty Załącznik Nr 3 do Zapytania Ofertowego należy podać całkowitą cenę ofertową (brutto) obejmującą realizację całego zamówienia w złotych polskich (PLN), cenę netto wykonania usługi, cenę brutto i netto wykonania usługi w przeliczeniu na 1 uczestnika wizyty oraz stawkę podatku VAT.
- Wykonawca obliczy cenę ofertową w oparciu o informacje zawarte
w niniejszym Zapytaniu Ofertowym. Cena oferty musi uwzględniać wszystkie koszty i składniki niezbędne do wykonania zamówienia. - Wszelkie obliczenia należy dokonać z dokładnością do pełnych groszy
(z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zarówno przy kwotach netto, VAT i brutto), przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. - Jeżeli cena podana w formularzu oferty liczbą nie będzie odpowiadać cenie podanej słownie, Zamawiający przyjmie za prawidłową cenę podaną słownie przyjmując za cenę wyjściową – cenę netto podaną słownie.
- Zamawiający nie dopuszcza podawania cen ofertowych w walutach obcych.
- Sposób obliczania ceny: Wg informacji zawartych w formularzu ofertowym.
9. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT |
- Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które nie zostaną odrzucone przez Zamawiającego.
- Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:
L.p. |
Kryterium |
Znaczenie procentowe kryterium |
Maksymalna liczba punktów, jakie może otrzymać oferta za dane kryterium |
1 |
Oferowana cena |
100% |
100 pkt |
13.3 Zasady oceny kryterium "Oferowana cena" (PC) – 100%.
W powyższym kryterium oceniana będzie cena brutto oferty. Maksymalną ilość punktów otrzyma oferta Wykonawcy, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali Wykonawcy będą oceniani według następującego wzoru:
Najniższa cena z ofert niepodlegających odrzuceniu
PC= ----------------------------------------------------------------------- x 100
Cena badanej oferty
gdzie: PC -ilość punktów, jaką dana oferta otrzyma za cenę oferty brutto.
- Zamawiający wybierze ofertę, która uzyska największą liczbę punktów.
- Przed zawarciem umowy Zamawiający może prowadzić dodatkowe negocjacje z Wykonawcą, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą lub z dwoma Wykonawcami, których oferty zostały ocenione najwyżej, w szczególności jeśli oferty przekroczą kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia lub zaproponowane ceny w rażący sposób odbiegają od cen rynkowych. Jeżeli najniższa złożona oferta przekracza cenę zakontraktowaną w budżecie, Zamawiający przeprowadzi ze wszystkimi wykonawcami negocjacje. Jeśli w wyniku negocjacji dojdzie do zmiany treści ofert, Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę ostateczną w terminie 2 dni od dnia zakończenia negocjacji.
10. TRYB OCENY OFERT I OGŁOSZENIA WYNIKÓW. |
- Zamawiający wykluczy Wykonawcę, który nie spełnia warunków udziału w postępowaniu określonych w pkt 7 zapytania.
- Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:
- Jest złożona w niewłaściwej formie;
- jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego, z zastrzeżeniem 10.16
- nie spełnia wymogów brzegowych umożliwiających dofinansowanie realizacji projektu określonych w dokumentach programowych dla Programu Operacyjnego
- jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji;
- zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia;
- została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
- zawiera błędy w obliczeniu ceny;
- wykonawca w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie zgodził się na poprawienie omyłki, o której mowa w 10.16
- wykonawca nie wyraził zgody, o której mowa w 10.14, na przedłużenie terminu związania ofertą;
- jej przyjęcie naruszałoby bezpieczeństwo publiczne lub istotny interes bezpieczeństwa państwa, a tego bezpieczeństwa lub interesu nie można zagwarantować w inny sposób.
- jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na każdym etapie w przypadkach uzasadnionych.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców uzupełnień i wyjaśnień dokumentów potwierdzających warunki udziału w postępowaniu (jednokrotnie).
- Zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzania w toku oceny oferty wiarygodności przedstawionych przez Wykonawców dokumentów, oświadczeń, wykazów, danych i informacji.
14.7 Wykonawcy, którzy złożą oferty zostaną zawiadomieni o wynikach postępowania w formie elektronicznej na adres e-mail wskazany w ofercie (a w przypadku jego braku na fax lub adres pocztowy). Informacja
o wynikach postępowania zostanie również opublikowana na stronie www.bazakonkurencyjnosci.gov.pl
14.8 Po przeprowadzeniu postępowania Zamawiający podpisze z Wykonawcą umowę, której istotne postanowienia zawarto we wzorze stanowiącym załącznik nr 2 do Zapytania Ofertowego. W przypadku, gdy wybrany wykonawca odstąpi od podpisania umowy z Zamawiającym, możliwe jest podpisanie umowy z kolejnym Wykonawcą, który w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego uzyskał kolejną najwyższą liczbę punktów. O terminie zawarcia umowy Zamawiający powiadomi Wykonawcę wraz z informacją o wynikach postępowania.
11. SPOSÓB POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI, OSOBY UPOWAŻNIONE DO KONTAKTU. |
- W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja (wszelkie zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje) między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 2 listopada 2012r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012r. poz. 1529 oraz 2015r. poz. 180), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy w dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2013r. poz. 1422, z 2015r. poz. 1844 oraz 2016r. poz. 147 i 615), z wyjątkiem oferty oraz oświadczeń
i dokumentów wymienionych w pkt 8 zapytania ofertowego, które są składane w oryginale. - Wykonawcy mają możliwość składania pytań w niniejszym postępowaniu, jeżeli prośba o udzielenie wyjaśnień wpłynie nie później, niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli prośba taka wpłynęła w terminie późniejszym albo prośba ta dotyczy udzielonych wyjaśnień Zamawiający może udzielić wyjaśnień, albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Treść zapytań i odpowiedzi zostanie umieszczona na stronie: http://bip.spzzod.st.augustow.wrotapodlasia.pl/.
- Wszelkie zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje przekazane za pomocą faksu lub w formie elektronicznej wymagają na żądanie każdej ze stron, niezwłocznego potwierdzenia faktu ich otrzymania.
- Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest:
Pani Krystyna Wilczewska tel. 604 813 535
w godz. od 7:00 do 14:35 w dni robocze.
12. UNIEWAŻNIENIE POSTĘPOWANIA. |
Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania w przypadkach uzasadnionych, w szczególności w przypadku, gdy najkorzystniejsza oferta przekroczy cenę zakontraktowaną w budżecie projektu. W przypadku unieważnienia postępowania, Zamawiający w takich przypadku nie ponosi kosztów postępowania.
- ZMIANA UMOWY
- W przypadku zaistnienia sytuacji związanej z potrzebą dokonania stosownych zmian w umowie w celu właściwej realizacji zamówienia, zastrzega się możliwość dokonania zmian w drodze aneksu do umowy. Warunki zmiany umowy określone są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego Zapytania.
- Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
14. POZOSTAŁE INFORMACJE. |
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany lub uzupełnienia treści Zapytania Ofertowego, przed upływem terminu na składanie ofert. Informacja o wprowadzeniu zmiany lub uzupełnieniu treści Zapytania Ofertowego zostanie opublikowana w miejscach publikacji zapytania.
- Jeżeli wprowadzone zmiany lub uzupełnienia treści Zapytania Ofertowego będą wymagały zmiany treści ofert, Zamawiający przedłuży termin składania ofert o czas potrzebny na dokonanie zmian w ofercie.
- Zamawiający zastrzega, iż zapłata nastąpi jedynie za faktycznie wykonane zamówienie.
- Zamawiający zastrzega możliwość przesunięcia terminu realizacji umowy na skutek wystąpienia okoliczności niezależnych i niezawinionych przez Zamawiającego.
- W przypadku uzyskania przez dwóch lub więcej Wykonawców takiej samej liczby punktów, decyduje niższa cena.
- Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem
i złożeniem oferty. - W toku oceny ofert Zamawiający może żądać od oferenta wyjaśnień dotyczących złożonej oferty.
- W wyniku postępowania Zamawiający może zawrzeć umowę na realizację przedmiotu zamówienia z Wykonawcą, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą. Wybór oferty najkorzystniejszej nie oznacza zaciągnięcia zobowiązania przez Zamawiającego do zawarcia umowy z Wykonawcą.
- Podpisanie umowy nastąpi w siedzibie Zamawiającego. O terminie
i godzinie podpisania umowy, Wykonawca powiadomiony zostanie za pośrednictwem poczty elektronicznej na 3 dni przed planowanym podpisaniem umowy (brak stawienia się Wykonawcy w terminie i o godzinie wyznaczonej przez Zamawiającego traktowane będzie jako odmowa podpisania umowy). - Rozliczenia między zamawiającym a wykonawcą prowadzone będą wyłącznie w PLN.
- Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
- Zamawiający powiadomi wszystkich wykonawców, którzy złożą oferty o wynikach postępowania.
- Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
- Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
- Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,
- Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
- Niniejsze ogłoszenie nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy prawo zamówień publicznych, a propozycje składane przez zainteresowane podmioty nie są ofertami w rozumieniu Kodeksu cywilnego. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym zapytaniu ofertowym maja zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego.
- Wykonawca oświadczy, że akceptuje informacje zawarte w Zapytaniu ofertowym.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny. Unieważnienie może nastąpić w szczególności w przypadku, gdy:
- powstaną lub ujawnią się okoliczności wymagające zmiany opisu przedmiotu zamówienia;
- wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym;
- postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy.
15. KLAUZULA INFORMACYJNA RODO |
- Klauzula informacyjna – Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej RODO, Zamawiający informuje, że:
- Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie z siedzibą, I Pułku Ułanów Krechowieckich 17 w Augustowie, tel. 87 643 47 04; Reprezentowany przez Dyrektora SP ZZOD w Augustowie.
- Dane kontaktowe inspektora ochrony danych - Inspektorem ochrony danych osobowych w Szpitalu jest Pani Katarzyna Zielińska, adres e-mail: dpo.spzzod.augustow@com.
- Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
- Pani/Pana dane osobowe będą ujawniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa.
- Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do zakończenia okresu trwałości projektu, nie krócej niż do upływu okresu wynikającego z przepisów prawa dot. archiwizacji.
- Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo żądania ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania.
- Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy oraz jest Pani/Pan zobowiązany do ich podania.
- Pani/Pana dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania, o którym mowa w art. 22 rozporządzenia.
16. WYKAZ ZAŁĄCZNIKÓW. |
Załącznikami do niniejszego Zapytania Ofertowego są następujące wzory:
Lp. |
Oznaczenie Załącznika |
Nazwa Załącznika |
1 |
Załącznik nr 1 |
Wzór wykazu osób |
3 |
Załącznik nr 2 |
Projekt umowy |
4 |
Załącznik nr 3 |
Wzór formularza ofertowego |
5 |
Załącznik nr 4 |
Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu |